Pomoć djeci demobilisanih boraca u realizaciji online nastave

 Od početka pandemije od marta mjeseca 2020.godine Jedinstvena organizacija boraca “Unija Veterana” Kantona Sarajevo u saradnji sa općinskim organizacijama “Unije Veterana” realizovala je veliki broj projekata kao pomoć našim članovima u prevazilaženju novonastale epidemiološke  situaciju. 

S tim u vezi podijeljeni su paketi hrane i sanitarnih pogtrepština za 300 naših članova koji se nalaze u stanju socijalne potrebe, dodijeljene jednokratne novčane pomoći za prevazilaženje teške finansijske situacije, takođe na početku školske godine podijeljeno je 100 paketa školskog pribora, kao i pomoć roditeljima za nabavku knjiga. 

O oktobru mjesecu kako se nastavila online nastava u osnovnim, srednjim i visokoškolskim ustanovama JOB “Unija Veterana” Kantona Sarajevo takođe u saradnji sa općinskim organizacijama izvršila je podjelu 70 tableta najugroženijim porodicama koje školuju 2 i više djece, a koji nisu u mogućnosti pratiti online nastavu zbog nedostatka sredstva za praćenje nastave (mobitel, laptop ili PC).